Dnes je 16.listopadu 2018 | Úvodní stránka |  Odkazy |  Kontakty

Každý člen zasahové jednotky je vybaven těmito prostředky

Zásahový oblek - BUSHFIRE

Ochranný oděv pro hasiče při zdolávání požárů na volném prostranství certifikovaný dle ČSN EN 15614:2007, ČSN EN 531, EN 1149-5.
Specifikace: permanentní snížená hořlavost, trvale antistatický podle EN 1149-5, vysoká pevnost v trhu, dobrý komfort nošení, snadná údržba, dlouhá životnost, reflexní pásky

Zásahová helma - PAB FIRE 03

Zásahová přilba PAB FIRE 03,vhodná nejen pro hasiče, ale i pro použití v průmyslu, kde teplota nepřesahuje 140°C. Podbradník, ochranný obličejový štít umožňuje současné nasazení dýchací masky, zátylník kožený.Hmotnost: 1 400 g včetně zátylníku. Schváleno dle normy ČSN EN 443.

Zásahové boty - SPECIAL FIGHTER

Snížená hasičská obuv z rychlouzávěrem Haix.

Zásahové boty - Fireman 6254

Pryžová zásahová obuv s vyjímatelnou vložkou proti chladu, antistatická, odolná vůči oleji vodě a sálavému teplu, ocelová kaple, ocelová mezipodešev, absorbce energie v části paty, odolná proti průrazu elektrickým proudem do 1kV, barva žluto-černá.

Rukavice Megane s membránou

Čtyřvrstvé celokožené zásahové rukavice s membránou Porelle. Vrchní a zároveň nosná vrstva hovězí štípenka. Kevlarová úpletová manžeta proti teplu. Certifikovány dle EN 659.

Přenosná radiostanice TC 700

Rozsah frekvencí: VHF - 136-174MHz, UHF - 300-350MHz, 400-450MHz a 420-470MHz. Výstupní výkon: 5W/2W/1W (VHF) a 4W/2W/1W (UHF).Počet kanálu: 16

Nůž Acron NO-H254G10

Záchranářský nerezový nůž, čepel jištěná pojistkou "liner lock", ve střence je integrováno kryté ostří na přeřezávání bezpečnostních pásů a tvrzený úderník na rozbíjení automobilových skel, ocelový klips na opasek, čepel 440; 85 mm, střenka plast / kov

Ostatní vybavení

Sportovní helma - Rock star camp

Přilba v designu Firesport, odlehčená, komfortní, dobře odvětrávaná. Nylonový náhlavní koš je nehybný ke skořepině bez použití nýtů. Jednoduchý a rychlý upínací systém, polyamidové nastavitelné pásky. Skořepina je vyrobena z tlakově vstřikovaného polyethylenu HD, copolymeru EPT - EPQ 3M.

Pracovní stejnokroj